Esélylatolgatás a pénteki Kincsem+ futamhoz

Pénteken Toulouse-ban futják a nap főversenyében, a Kincsem+ futamban 18 indulóra lehet számítani, fogadási szempontból igazi csemegére számíthatunk.

Véleményünk: Veslove (7) – Zalzali (13) – Multiple Chances (4) – Dark Dream (1) – Running Waters (3)

Veslove (7) zsinórban négyszer végzett dobogón, sőt nyerése is van 2016-ban, igaz alacsonyabb kategóriában sikerült megszereznie. Október végén hosszú távon, 3100 méteren próbálták ki, úgy tűnt az sem áll messze tőle, hiszen ismét egy harmadik helyet sikerült megcsípnie, jó jel, hogy az is egy hasonló díjazású Kincsem+ futam volt. Ahogy legutóbb, most is Christophe Soumillon fogja lovagolni, ami szintén nem elhanyagolható körülmény, nagyon jó esélyt képviselnek.

zalzaliZalzali (13) beállítása mesébe illő ebben a versenyben, mindössze 54 kg-ot kell vinnie. Utolsó versenyében együtt futott a fent említett Veslove (7)-val és ha csak egy fejhosszra is, de előrébb végzett. Kiegyensúlyozott és mindig jól futó ló, aki minden versenyében top formában volt, ugyanakkor kissé peches is, hiszen a győzelmek az utóbbi hónapokban elkerülték. David Windrif idomár szerint lova topon van és a már-már mély futófelületet egyenesen imádja, így minden esélyük meglehet a várva-várt győzelemre.

Multiple Chances (4) mindig közel van a tűzhöz, rendszeresen dobogón végez ezúttal új lovast kap, Francois Xavier Bertras fogja ülni. Keveset tudott pihenni az utóbbi időben nagyon sokszor kellett futnia, küzdelembe várjuk az első 5 helyért.

Dark Dream (1) top súllyal indul (61 kg), sok komoly összecsapásban végzett közeli helyezettként, illetve abszolvált már Kincsem+ futamot augusztus 9-én, 2500 méteres távon. Érdekesség, hogy korábbi mindenkori lovasát lecserélték, ezúttal Grégory Benoist kap lehetőséget. Trénere elmondása szerint lova jó futására számíthatunk, a helyezettek között lenne a helye.

Running Waters (3) zsinórban négyszer futott ilyen szintű versenyben különböző távokon, jól is mozgott, folyamatosan helyezett volt. Júliusi 2400 méteres versenyében nagyon forma alatt futott, azóta sokat javult, kérdés az ismételt hosszabb táv mennyire fekszik majd neki. Jerome Reynier nem fél az egy kilós súlybüntetéstől, úgy látja gyengébbek közé kerültek, ami véleménye szerint jó helyzetbe hozza idomítottját.

A nagy mezőnyben bőven találunk érdekes lovakat, ilyen lehet Solmina (5) aki két bordeaux-i versenyében is kiváló volt, egyszer győzött egyszer pedig kikapott ezen a távon. Távbírását szintén győzelmekkel támasztotta alá alacsonyabb kategóriákban Tritalys (10) is, Ő is és Khalahari Soldier (12) is javulással kerülhet jó helyzetbe.

A futamról bővebben a holnapi programban olvashatnak, mely az alábbi linkre KATTINTVA érhető el.

Kincsem+ futam 13:47-kor fog startolni, a teljes versenynapot élőben követhetik a Sport Televízióban.