Esélylatolgatás a csütörtöki Kincsem+ futamhoz

2016. 07. 28. – csütörtök – Jackpot: 750.000.000 Ft

A csütörtöki Kincsem+ futam a változatosság kedvéért most a galopp szakág szerelmeseinek kedvez. A  futam 2000 méteres távon kerül lefutásra a Moulins-tól Délre eső Vichy-ben. Könnyebbség a mai Kincsem+ futamhoz képest, hogy most “csak” 16 indulóból kell szemezgetnünk. A verseny összdíjazása nem kevesebb, mint 52.000 Euró, ebből az első 24440-, a második 9880-, a harmadik 7280-, a negyedik 4680-, míg az ötödik helyezett 2860 Euróval gazdagítja tulajdonosát.

Véleményünk: On Call Now (9) – Swiss Man (11) – Duc du Lorraine (7) – Khefyn (1) – Divin Leon (12)

One call nowA hazai szaklap első tippje Xavier Thomas Demeaulte idomítottja, On Call Now (9) már egy nappal a futam előtt kiugró sansz (3/1). A hétéves Acclamation apaságú mén folyamatosan helyezettként végez. Utóbbi öt versenyéből egy 5. hely kivételével minden alkalommal 2. vagy 3. helyezett. Utolsó futására kikapott, La Teste de Buch-ban június 23-án 1900 méteren. Utolsó 2000 méteres versenyében 3. volt, igaz ez egy korábbi forma (2016. 02. 16.), de így is jó eséllyel várhatjuk Őt az 1. helyre. Természetesen ebben a kategóriában már “csak” crack zsokéval indulhat. Jelenlegi lovasa Pierre-Charles Boudot magasan vezeti a zsoké championátust Franciaországban, 248 győzelmével.

Második tippünk Swiss Man (11) Jean-Pierre Gauvin idomításában áll. A tapasztalt ötéves mén jól teljesít, időnként becsúszik ugyan egy-két pénz nélküli helyezés, de ötből három alkalommal jó helyeken végez (2. 3.). Az utóbbi időben kétszer is futott hasonló besorolású hendikepben (D kategória, 52.000 Euró). Jelenlegi lovasa, Mickael Forest kétszer is társa volt már az utóbbi időben, utolsó versenyében is együtt voltak harmadikok. Jelenleg 9/1-hez adják a francia tippszterek.

Harmadik sansz lehet Duc De Lorraine (7), trénere és lovasa egyben Franck Foresi. Kiemelkedő eredménye egy 2600 méteres győzelem Marseille Pont de Vivaux-ban, igaz ez egy áprilisi forma, a táv is hosszabb a jelenleginél, viszont mindenképp mellette szól a játéknál. Nyerése egy a jelenleginél jóval gyengébb kategóriából származik (E kategóriás hendikep 18.000 Eurós összdíjazás), későbbi eredményein pedig az látszik, hogy a komolyabb kategóriák már nehezebb feladatnak tűntek, utolsó alkalommal (június 13.) az 5. helyet sikerült így megcsípnie, ennek ellenére ajánlható az első 5 hely valamelyikére. (6/1)

Negyedik tipp egy hatéves herélt Khefyn (1) is jó szorzókkal rendelkezik (8/1). Lovasa Gillaume Millet lesz, aki először kap lehetőséget az istállótól. Khefyn-t nyugodtan ajánlhatjuk akár az első helyre is, hiszen márciusi gyenge futása óta (12. hely) folyamatos javulást mutat, annak ellenére, hogy az erőpróbái kicsit sem enyhültek. Folyamatosan nehéz hendikepekben (D kategória, 52.000 Euró) futtatják, az eredmények pedig mellette szólnak. Május 26-án Compiegne-ben győzött 1800-on, majd megfuttatták egy sokkal nehezebb versenyben is (B kategória 72.000 Euró), ahol mindössze rövid fejhosszal kapott ki. Erős szívből küzdő ló, remek esély.

Ötödik játék a mai állás szerint Divin Leon (12), lovasa a szintén crack gárdát erősítő Alexis Badel lesz ez alkalommal. Győzelmét régóta várja a menedzsment, hiszen utolsó három versenyében pénzért futott. Változatos távokon futtatják, Derby távtól (2400 méter) közép távig (1600 m) mégis úgy tűnik a holnapi 2000 méteres verseny lehet neki a legalkalmasabb, hiszen hasonló versenyben volt már harmadik Maisons-Laffitte-ben július 4-én. Gyakran fut, a holnapi (július 28.) verseny lesz a harmadik erőpróbája ebben a hónapban, friss formája miatt az első ötbe várható.

A holnapi Kincsem + futam 13:47-kor startol. A napi programot pedig 12:10-től élőben közvetíti a Sport Televízió.

A futamról bővebben a holnapi programban olvashatnak, mely az alábbi linkre KATTINTVA érhető el.